Úklid kostela

Úklid kostela probíhá nepravidelně, obvykle v sobotu dopoledne. Termín úklidu je vždy předem oznámen v ohláškách. Velké díky za každou pomoc!

Uklízet či neuklízet?

Myslíte si, že se dá kostel uklidit v šesti lidech – ženách? Přesvědčily, jsme se, že to opravdu jde. Na druhou stranu vám všem rády potvrdíme, že to bývá pěkná fuška.

Skutečně se v naší farnosti nenajdou ženy, které by si cca jednou za měsíc nevyšetřily asi 2 hodinky svého drahocenného času v sobotním dopoledni, a přišly na ohlašovaný úklid kostela? A věřte mi, že 2 hodiny jsou možná trochu nadsazený časový údaj, protože pokud nás bude dost, budeme s přehledem hotové i za jednu hodinu. Tu druhou pak můžeme strávit na kávě na faře, kam nás vždy o. Jan zve. A je to vskutku velmi příjemné setkání, u kterého se mnohdy velmi nasmějeme.

Proto Vás, milé matky odrostlých dětí, čerstvé důchodkyně, aktivní pracující či jinak aktivní ženy, prosím: zkuste příště přijít na pomoc! A vám, které pravidelně či nepravidelně docházíte uklízet kostel, mockrát děkuji! (O. Jan určitě dodává: „Ze srdce Pánbůh zaplať!“)

Radmila Macháčová