Pozvánka: Konference o evagelizaci

Komunita Blahoslavenství a nadační fond Credo srdečně zvou na KONFERENCI O EVANGELIZACI

Já a evangelizace? Konference pro každého.
Zveme všechny na Konferenci o evangelizaci, která se uskuteční o víkendu 18. – 20. 11. 2016 v kongresovém centru ve Zlíně. V promluvách a svědectvích vystoupí zajímaví hosté: Kateřina Lachmanová, P. Ondrej Chrvala ze Slovenska, P. Vojtěch Koukal, Maja Schanovsky z Rakouska, P. Pavel Šupol, a další. Sobotní odpolední mši svatou bude sloužit olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Akce se koná pod záštitou pastoračního centra olomoucké arcidiecéze, brněnské diecéze a Pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství.
Konference, která je určená široké veřejnosti, napoví, jak v dnešní době hlásat Boží slovo. „Ježíš nás všechny v Písmu vyzývá, abychom šli do světa a hlásali evangelium. V dnešní době, kdy se společnost nachází v krizi hodnot a kostely nejen v naší zemi se vyprazdňují, je třeba hledat možnosti a inspirace, jak s druhými lidmi mluvit o Kristu,“ uvádí koordinátorka konference Markéta Piknová z  nadačního fondu Credo. Součástí programu bude např. představení kurzů Alfa, farních evangelizačních buněk, zajímavé promluvy a svědectví. Lze se zúčastnit jen části programu.

 

V pátek odpoledne povede program P. Ondrej Chrvala z Trnavy. „V posledních letech jsme svědky velké proměny evangelizace na Slovensku. Chci svědčit o tom, jak Bůh změnil srdce některých lidí a tím proniká do celé společnosti a mění naše vnímání Boha jako Otce,“ uvádí P. Chrvala. Pokračovat bude P. Pavel Šupol s krátkou promluvou o hudbě jako nástroji evangelizace. Program prvního dne zakončí modlitební večer s doprovodem chválové kapely Za Horizont.

 

Pokud přijedete na konferenci v sobotu, můžete se těšit na promluvu Maja Schanovsky z komunity Emmanuel, která bude mluvit o současných výzvách a těžkostech na poli evangelizace. Pokračovat budou informace a sdílení zkušeností s kurzy Alfa, které jsou rozšířené i v naší zemi.

 

Odpoledne představí P. Vojtěch Koukal z Komunity Blahoslavenství systém farních evangelizačních buněk. V 17 hodin bude celebrovat mši svatou olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Den zakončíme modlitebním večerem.

 

V neděli bude hlavní přednášející Kateřina Lachmanová, která promluví o přímluvné modlitbě a její důležitosti v evangelizaci a v našem životě vůbec. „Evangelizace je bezzubá a neplodná, není-li předcházena a doprovázena intenzivní přímluvnou modlitbou. A chceme-li evangelizovat v oblastech zatížených historickým zlem, velký význam má i zástupná kající modlitba,“ uvádí. Nedělní program bude zakončen mší svatou v poledne.

 

Účastníci mohou využít nabídky stravování a hlídání dětí. Každodenní program doplní modlitební večery, svátost smíření, nabídka kvalitní křesťanské literatury. Pořadatelé zajistili hned několik možností levného ubytování. Všechny informace najdete na internetových stránkách www.credonadacnifond.cz, kde se můžete na konferenci přihlásit. Mediálními partnery akce jsou Katolický týdeník, Televize Noe a Rádio Proglas.

Plakát ke stažení ZDE